Beyaz Sarayın yeni 'First Lady'si: Melania Trump

İş adamı Donald Trump'ın ABD'nin yeni başkanı olmasıyla ABD'nin yeni 'First Lady'si de Trump'ın eşi Melania Trump oldu.

ABD Başkanlık seçimleri kıran kırana bir mücadelenin ardından Donald Trump'ın ABD'nin yeni başkanı seçilmesiyle son buldu. Donald Trump ABD'nin yeni başkanı olunca Beyaz Sarayın yeni 'First Lady'si de eşi Melania Trump oldu.

Melania Trump kimdir?

Melania Trump 26 Nisan 1970 doğumlu Slovenya asıllıdır. Sonrada ABD'ye yerleşerek Amerikan vatandaşlığı almıştır. Eski Yugoslavyalı olan Trump, gençlik yıllarında mankenlik ve foto modellik alanında kariyer yapmış ancak daha sonra kariyerini saat ve kıyafet tasarımı üzerine şekillendirmiştir. Mesleki kariyerine tasarımcı olarak devam etmektedir.

Trump eğitimini Slovenya'nın en önemli üniversitelerinden Ljubljana Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 2005 yılından bu yana evli olan Donald Tump ile Melania Trump çiftinin Barron Trump adında bir oğulları bulunmaktadır. Oğulları Barron Trump da başkanlık yarışında çiftin katıldığı birçok davette boy göstermiştir.

Melania Trump seçim yarışı süresince aktif olarak siyasi süreci izlemiş ve eşi hakkında çıkan suçlamalar hakkında yaptığı açıklamalarla zaman zaman 45. Başkan Donald Trump kadar gündeme gelmeyi başarmıştır.

First Lady Trump'ın siyasetin içinde en çok yer alacak başkan eşlerinden biri olacağı tahmin edilmektedir.