Başbakan Yıldırım'dan o cinayet için talimat!

İstanbul Maltepe'de iki küçük çocuğun babaları tarafından öldürülmesiyle ilgili Başbakan Yıldırım inceleme talimatı verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, bir babanın Maltepe'de 2 ve 4 yaşındaki çocuklarını tüfekle katletmesinin ardından annenin iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için talimat verdi.

Soruşturma başlatılabilir

Müfettişler, annenin hangi makamlara ne zaman başvuruda bulunduğunu ve hangi işlemlerin yapıldığını tek tek inceleyerek rapor halinde Başbakan'a sunacak. Olayla ilgili ihmal, kusur veya ilgisizlik tespit edilmesi durumunda soruşturma başatılacak.

Daha önce savcılığa başvuru yaptı mı?

Baba Ali Yardım'dan ayrılma sürecinde olan ve sığınma evinde kaldığı bilinen anne Dilek Yardım, daha önce defalarda polis ve savcıya başvuruda bulunduğunu ama bir türlü uzaklaştırma kararı aldıramadığını söylemişti.

Erdoğan'dan sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Maltepe'de 2 küçük kızını öldürdükten sonra intihar eden babayla ilgili konuşarak "Bunlar cani. Bazıları kendini de öldürüyor. Ya kendini öldürsen ne yazar öldürmesen ne yazar" demişti.