Balık fiyatları yüzleri güldürdü

Av mevsiminin açılması ile denizlerde her geçen gün balık bereketi artıyor. Düşen fiyatlar hem tüketicinin hem de balıkçı esnafının yüzünü güldürüyor.

1 Eylül'de av mevsiminin açılmasının ardından denizlerde günden güne bereketin arttığını söyleyen Eskişehirli balıkçı Arif Avcı, bu yıl vatandaşın bol bol balık yiyebileceğini dile getirdi.

Avcı, balık avının başladığı ilk günden bu yana korkulan durumun yaşanmadığını aktararak; “Şükür ki denizlerimiz her geçen gün daha da bereketli hale geldi. Örneğin ilk gün 30 liraya sattığımız çinekop ve levrek 20 liraya, barbun ve tekir 25 liradan 10 liraya düştü. Çoğu balığımızda fiyatlarımız neredeyse yarıya yakın düşüş gösterdi. Ben daha düşeceğine inanıyorum. Umarım denizlerimiz daha da bereketli olur da bizde burada 3-5 liradan balık satarız.” dedi.

PALAMUT BOLLUĞU BEKLENİYOR

Önümüzdeki günlerde palamut bolluğu beklendiğini ifade eden Avcı, “Büyük olasılıkla bayramdan sonra denizlerimizde palamut akını olacak. Palamut o kadar bol olacak ki bugün tanesini 10 liradan aldığınız palamudun, üç tanesinin 10 liraya satılır hale gelecek diye tahmin ediyorum.” şeklinde konuştu.

AA