Bakan Soylu tartışma konusu olan sözlerine açıklık getirdi

İçişleri Bakanı Soylu, "uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir" sözlerine açıklık getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de katıldığı Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı'nda "uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Suçunu bana atsın" sözlerine açıklık getirdi.

Bakan Soylu o sözlere açıklık getirdi

Geçtiğimiz günlerde söylediği "Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman, beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler; o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Suçunu bana atsın" sözlerine açıklık getiren Bakan Soylu, "İki gündür yazarak, çizerek üzerine geliyorlar. Kendilerince bir şeyler yazıyorlar. Uyuşturucu bağımlısı bir anne gözü mor şekilde yanımıza gelip, "Siz güçlü insanlarsınız, ne olur bize yardım edin" diyor. Kim ne söylerse söylesin, benim polisim benim ne demek istediğimi anladı. Benim jandarmam ne demek istediğimi anladı" dedi.

"Bu çocukların hepsi buna düşmesin"

Uyuşturucunun diğer suçlara yol açtığına vurgu yapan Soylu, "Bu çocukların hepsi buna düşmesin. Biz Müslümanız. Biz kendi göreneklerimize, milliyetimize, değerlerimize bağlı bir milletiz. Biz nasıl bir uyuşturucu ile beraber bunu ortadan kaldıran bir anlayışa teslim olabiliriz. Kimyasal uyuşturucudaki artışı Türkiye'de söylemek istemiyorum. Bu kadar yakalamamıza, tedbir almamıza rağmen, rakamların hepsini biliyor ve adım adım izliyorum" ifadelerini kullandı.