Bakan Soylu: Bugün İstanbul'u veren yarın Türkiye'yi verir!

Bakan Soylu, 23 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu, hukuksuzlukla bugün İstanbul'u vermeleri durumunda yarın Türkiye'yi vermek durumunda kalacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün İstanbul'u veren, hukuksuzlukla beraber yarın Türkiye'yi verir" ifadelerini kullandı.

“Herkesin tarafı belli”

23 Haziran'daki seçimin önemine vurgu yapan Bakan Soylu, "Amerika'sı da Avrupa'sı da bu seçime gözünü dikmiş durumda. Kandil de gözünü bu seçime dikmiş durumda. Herkes üst üste açıklamalar yapıyor. Herkesin tarafı belli, Allah şahit bizim tarafımız da belli. İnşallah milletimizin tarafı da belli. 50 gramlık oy pusulasıyla Türkiye'ye dışardan yön vermeye çalışanlara gerekli cevabı vermenizi istirham ediyoruz" dedi.

“Bugün İstanbul'u veren yarın Türkiye'yi verir”

Bakan Soylu, “Eğer kendi hakkımızı savunamayacaksak, kendi hukukumuzu savunamayacaksak vatandaşın hakkını, hukukunu nasıl savunacağız, Allah'ınızı severseniz? Mahalle baskısı oluştursunlar, gazetelerle, televizyonlarla üzerimize gelsinler, sosyal medyalardan hakaretler etsinler, biz de aman bize bir şey yapmasınlar da ne olursa olsun İstanbul'u da verelim. Bugün İstanbul'u veren hukuksuzlukla beraber yarın Türkiye'yi verir, aman ben bu koltukta kalayım. Koltuğun canı çıksın da bu milletin hakkına bir zeval gelmesin, hepsi budur” ifadelerini kullandı.