Bahçeli'den başkanlık sistemine 'referandum' gündemi

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli başkanlık siteminin gündeme gelmesiyle ‘referandum’ sinyali verdi.

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli başkanlık sisteminin yakın zamanda meclise taşınacağıyla ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu. MHP Lideri başkanlık sistem iiçin ‘referandum’ yapılmasının gündeme gelebileceğinin sinyallerini verdi.

“MHP parlamenter sistemin devamından yanadır”

Sözcü’nün haberine göre MHP Grup toplantısında Bahçeli , "Milliyetçi Hareket Partisi parlamenter sistemin revize edilip reforma tabi tutularak devamından yanadır. Ancak milletimize görüşünü sormanın, fiili çelişkiyi sona erdirmeyle ilgili müdahil olmasını istemenin hiçbir mahsurlu ve sakıncalı tarafını da görmeyecektir" şeklinde konuştu.

Hükümet sistemi üzerinde yapılan değişikliklerin, hukuki bir temele dayalı olmayan uygulamaların siyasi ve hamasi rejimler krizine dönüşeceğini belirten Bahçeli,

Fiili durum hukuki boyut kazanarak Türkiye derin bir nefes alsın, hukuksuzluk ve Anayasa ihlalleri son bulsun. Biz millete gitmekten korkmayız. Bunda da mahsur görmeyiz. Ve de Türk milleti ne derse, neye karar verirse baş göz üstüne diyerek gereği neyse seve seve yaparız” şeklinde konuştu.
Sözcü