Atatürk Havalimanı'ndan bir günde bin 500 uçuş gerçekleşti

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, bir günde bin 500 uçak iniş kalkışıyla Atatürk Havalimanı’nda yeni bir rekora daha imza atıldığını açıkladı.

DHMİ’den yapılan açıklamaya göre, bir gün içinde toplam bin 500 uçak iniş kalkışıyla Atatürk Havalimanı yeni bir rekora daha imza attı.

DHMİ’den yapılan açıklamada,

"Havalimanına 18 Eylül Pazar günü iç hatlarda 236 uçak kalkış, 245 uçak iniş yaptı. Dış hatlarda ise 513 kalkış, 506 iniş gerçekleşti. Aynı gün havalanan uçak sayısı 749, inen uçak sayısı 751 olmak üzere toplam uçak sayısı bin 500’ye ulaştı. Aynı gün hizmet verilen yolcu sayısı ise 156 bin 941 oldu. Böylece, dünyanın en işlek havalimanları arasında yer alan Atatürk Havalimanı’nda tüm zamanların rekoru kırıldı. Bundan önceki rekor 9 Eylül 2016 Cuma günü bin 478 iniş kalkış olarak gerçekleşmişti." ifadeleri kullanıldı.

“Birçok olusuzluğa rağmen ulaşılan büyük başarı Türk sivil havacılığındaki yükselişin devam ettiğini gösteriyor”

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım da açıklamada yer alan değerlendirmesinde, Dış Hatlar Terminali'ne canlı bomba saldırısında bulunulması ve 15 Temmuz ihanet girişimi gibi birçok olumsuzluklara rağmen ulaşılan bu büyük başarının, Türk sivil havacılığındaki yükselişin devam ettiğini gösterdiğini ve asrın projesi olan yeni havalimanına olan ihtiyaca işaret ettiğini vurguladı.

Uzun bayram tatili müddetince yolcuların güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlamak için mesai sarf eden DHMİ çalışanlarına teşekkür eden Yıldırım, DHMİ mensuplarıyla iş birliği halinde üstün gayret gösteren hava yolu şirketleri ve tüm kuruluşların çalışanlarına da minnet ve şükranlarını iletti.
AA