Asker ve sivil 85 kişi daha FETÖ'den gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’ye yönelik gerçekleştirilen soruşturma kapsamında 85 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 85 kişinin 6’sı general, 43’ü subay ve diğerleri de sivil şahıslar olarak belirlendi.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması dahilinde İsanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 6 general, 43 subay ve askerler ile sürekli irtibat halinde olan ‘abi’ ismi verilen sivillerin aralarında bulunduğu toplamda 85 kişi terör suçundan gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar yönetiminde savcı Can Tuncay tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, alınan bir tanık beyanı ve yeni deliller doğrultusunda harekete geçildi.

TSK içindeki "kripto" FETÖ şüphelisi askerlere yönelik soruşturmada, aralarında 6 general, 43 subay ve bu askerler ile irtibatlı örgütte "abi" pozisyonunda olan sivillerin de aralarında bulunduğu 85 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılığın talimatını alan emniyet ekipleri, İstanbul merkezli 15 ilde operasyon gerçekleştiriyor. Ayrıca şüphelilerin hakimlikçe alınan karar doğrultusunda ikametlerinde arama işlemleri de yapılıyor.

Soruşturmalar dahilinde şu ana kadar 4 şüpheli gözaltına alınmasına karar verildi.
AA