Araçlarda Sis Farını Yakanlar Yandı

Karabük'te polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde özellikle sis olmamasına rağmen sis farı yakan sürücülere ceza kesildi.

Son dönemlerde Türkiye genelinde trafik polisleri tarafından yapılan denetimler arttırıldı. Bu denetimlerde özellikle kurallara uymayan sürücülerin tespit edilmesi ve para cezası kesilmesi sağlanırken geçtiğimiz günlerde yapılan bir kontrolde sis farları yakan sürücülere yüksek oranlarda ceza kesildi.

Denetimler Arttırıldı

Sis farları özellikle sis olmayan dönemlerde trafikte tehlike yarattığından dolayı kullanılması yasak. Fakat bu yasağa uymayan sürücüler denetimlere takıldı ve ceza almaktan kurtulamadı. Yapılan denetimlerde özellikle sis olmamasına rağmen sis farı kullanan sürücülere bin 400 TL’lik idari para cezasının kesildiği belirtildi. Konu ile ilgili paylaşılan raporlarda özellikle denetimlerin Karabük bölgesinde bir buçuk saat sürdüğü ve sadece bir buçuk saat içerisinde 15 sürücünün gereksiz yere sis farı yaktığının tespit edildiği belirtildi.

15 sürücüye bin 425 TL’lik idari para cezasının kesildiği de net bir şekilde paylaşırken, bundan sonraki süreç içerisinde denetimlerin devam edeceği ifade edildi. Bu bakımdan trafiğe çıkan araç sürücülerinin sis farı kullanma noktasında daha dikkatli olması gerekiyor.

Kişilere yüksek oranlarda ceza kesilmesi, bu konuda caydırıcı olsa da vatandaşların herhangi bir ihmalde bulunması halinde benzer oranlarda cezaların kesilmeye devam edilmesi mümkün görünüyor.