Apple'ın Artık Instagram Hesabı Var!

Apple, bugüne kadar Instagram hesabı açmazken yapılan son paylaşım ile birlikte Apple adına yeni bir Instagram hesabından oluşturulduğu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Instagram hesabı üzerinden yapılan paylaşımda iPhone ile çekilmiş fotoğraflar kullanıldı. Ürünlerine yönelik farklı paylaşımların yapılabileceği Instagram hesabı, kısa süre içerisinde yükselen bir takipçi sayısına Sahip olmayı başardı.

Yeni Dönem Başladı

Apple’ın Instagram'a katılmış olması aynı zamanda büyük bir tabuyu yıkmasını da sağlayacak. Bugüne kadar bir süreç içerisinde Instagram gibi çok önemli bir sosyal medya alanında yer almayı tercih etmeyen marka, önemli bir radikal değişiklik yaparak bu sosyal medya alanında yer almaya karar verdi. Profil açıldıktan sonra ilk olarak 9 farklı fotoğraf paylaşımı yapıldı.

Paylaşımlarda farklı videolar ve farklı ürünlerin görsellerine yer verildi. Kısa süre içerisinde takipçi sayısının 300 bini aşması ise dikkatlerden kaçmadı. Bugüne kadarki süreç içerisinde sosyal medya Ağlarını çok fazla kullanmak istemese de neden böyle bir değişiklik ihtiyacı hissettiği merak edilmeye başlandı. Apple cephesinden yapılan açıklamalarda bu konu ile ilgili detaylar paylaşılmadı. Fakat özellikle ürün satışı ya da reklam gibi farklı içeriklerin sosyal medya hesabından paylaşılmayacağı net bir şekilde belirtildi. Daha önce sadece bazı özel servisler için bu yöntemi tercih eden Apple’ın bundan sonraki süreç içerisinde daha farklı ürünleri ve hizmetleri için de sosyal medya kullanabilmesi mümkün görünüyor.