Apple WWDC 2017 Etkinliği Beklentileri Karşılayabildi Mi?

Apple WWDC 2017 sonrasında tanıtımlarının beklentileri karşılayıp karşılamadığına dair çeşitli değerlendirmeler yapıldı.

Her yıl belirli dönemlerde yapılan Apple etkinliği geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 2017 etkinliği ile birlikte özellikle markanın ne durumda olduğu ve geleceğe yönelik nasıl yenilikler sunacağı net bir şekilde öğrenilirken etkinlik sonrasında markanın bu konuda beklentileri karşılayıp karşılamayacağı ise çeşitli tartışmalara neden oldu.

iPhone Tanıtılmadı

Özellikle etkinlik öncesinde gündeme gelen haberlerde etkinlikte iPhone modelinin tanıtılabileceği belirtiliyordu. Fakat tanıtımlarda iPhone modeline yer vermeyen Apple, bu konuda beklentileri karşılayamadı. Fakat özellikle Eylül ayına doğru özel bir lansman ile iPhone modelinin tanıtılması bekleniyor.

Etkinlikte tanıtımı gerçekleştirilen ve beklentilerinin üstüne çıkmayı başaran en önemli cihazlardan bir tanesi ise yeni iPad Pro oldu. Özel ekranı ve geliştirilmiş özellikleri ile dizüstü bilgisayarların önüne geçebilecek kapasitede olan bu yeni cihaz, bu bakımdan Apple'ın önümüzdeki yıllardaki en büyük gücü olacak.

Markanın kullanıcıların beklentilerimi karşıladı diğer bir nokta ise sanal gerçeklik oldu. Sanal gerçeklikte önemli bir aşama kaydeden Apple, böylece kullanıcıların farklı cihazlar üzerinden sanal gerçekliği denemesi ve kullanmasını sağlayacak. Marka tarafından yapılan tanıtımlarda aynı zamanda yeni iOS 11 işletim sistemi ve MAC cihazlarda kullanılan işletim sistemlerinin yeni bir versiyonu tanıtıldı. Bu yeni versiyonlarda gelişmiş özelliklere yer verilmesi de yine kullanıcıları tatmin etmeyi başardı.