Apple Ve Nike Koşu Ayakkabısı Satacak

Apple ile Nike Arasında son dönemlerde farklı anlaşmalar yapılırken, yeni bir duyuru daha yapıldı.

Apple akıllı saatler için geçtiğimiz dönemlerde Nike ile işbirliğine giderken bu işbirliği kapsamında özellikle yeni ürünlerin piyasaya sunulacağı belirtildi. Kullanıcılar artık akıllı saatlerin yanısıra Apple ve Nike işbirliği ile üretilen spor ayakkabıları da kullanmaya başlayabilecek.

Koşucular İçin Üretilecek

Koşucular için geliştirilen bu yeni ayakkabılar, spor faaliyetleri için tüm kontrolün ele alınmasını sağlayacak. Açıklamalara göre gündüz ve gece olmak üzere iki farklı koleksiyonu bulunacak olan ürünlerin, çok farklı özelliklerinin olacağı ve Nike ile Apple ortaklığında yapılacak çalışmalar ile birlikte kullanıcılara çok cazip tekliflerin sunulacağı belirtildi.

Apple Watch akıllı saat ile birlikte eş zamanlı çalışabilecek olan akıllı spor ayakkabılar, böylece kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılama noktasında da gerekli olan desteği sağlayacak. Önümüzdeki günlerden itibaren piyasaya sunulması beklenen Nike ayakkabılarının böylesine teknoloji ile donatılması aynı zamanda ayakkabı sektöründe de hareketlilik yaratacak.

Sektör Hareketlenebilir

Ayakkabıların sportif faaliyetlere yönelik farklı teknolojik destekler sunacak olması, pek çok farklı markanın harekete geçmesini sağlayabilir. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde Nike ve Apple arasında yapılan iş birliğinin bir benzeri farklı markalar arasında da gerçekleşebilir. Öyle ki koşucuların Apple Watch gibi farklı ürünleri yoğun bir şekilde kullandığı görülürken, bu durum satış oranlarına da direkt yansıyordu. Gelinen son noktada Apple ve Nike aynı zamanda sektörel olarak önemli bir örnek teşkil ediyor.