Apple Tanıttı, Google Değer Kazandı

Apple tanıtımı sırasında borsada Google’ın değer kazanması oldukça dikkat çekti

Apple WWDC 2017 geçen akşam yapıldı. Fakat Google tüm bu sırada borsada coşarak oldukça ilginç bir durumun ortaya çıkmasına neden oldu. New York borsasında işlem gören 2 rakip marka, Apple ve Google arasında dün akşam oldukça ilginç bir rekabet yaşandı. Öyle ki Apple tarafından geçen akşam gerçekleştirilen etkinlikte, markanın yeni ürünleri ve özellikleri tanıtıldı.

Borsada İşler Terse Döndü

Tüm dünya genelinde yakından takip edilen bu gecede özellikle borsada ise farklı bir gelişme yaşandı. Apple'ın tanıtım yaptığı sıralarda Google’ın çatı kuruluşu olarak tanımlanan Alphabet borsada yüksek bir ilgi gördü. Dün yüzde 1,1 artan Alphabet hisseleri, borsada 1.007,40 dolara kadar yükseldi.

Piyasanın oldukça hareketli olduğu bir dönemde yapılan tanıtım, özellikle Google için ciddi bir katkı sağladı. Kısa süre içerisinde dünyanın en değerli şirketi konumuna gelen Google, böylece rakibinin tanıtım gününe de damga vuran ve daha çok konuşulmayı başaran marka oldu.

Firmanın artan piyasa değeri ile birlikte yaklaşık 695 milyar seviyelerine kadar ulaştığı biliniyor. Özellikle geçtiğimiz yıl için açıklanan rakamlarda ve 2017'nin ilk çeyreğindeki net kar raporlarında yüzde 25’i aşan bir oran paylaşılıyor. Bu bakımdan Google'ın geleceğe yönelik önemli bir güç olduğunu söylemek mümkün.