Apple Music Sistemi Yenilendi

Apple tarafından geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen etkinlikte, Apple Music için de yenilikler duyuruldu.

Yeni iOS 11 ile gelecek olan özellikler arasında Apple Music için de kapsamlı değişiklikler öngörüyor. Bu konuda en dikkat çeken ise Apple Music uygulamasının daha sosyal bir hale gelmesi.

Apple Music Sosyalleşecek

Kullanıcıların Apple Music üzerinden müzik listelerini oluşturması, arkadaşlarıyla paylaşabilmesi artık mümkün. Bu konuda profil üzerinden arkadaşlar sekmesini açan Apple kullanıcıları dinlediği, beğendiği müzik türlerini paylaşabiliyor ve arkadaşlarının da bu paylaşımlarını görmesini sağlıyor. Bu açıdan müzik üzerinden etkileşime girmek isteyen kullanıcılar için Apple tarafından müzik uygulamasına yapılan bu değişiklikler oldukça önemli.

Konuyla ilgili özellikle listelerin daha da kişiselleştirilebilir ve özelleştirilebilir olması adına farklı özelliklerin eklendiği ifade edilirken, kullanıcıların müzik listelerini sürekli güncelleyebilmesi mümükn. Müzik listesi üzerinden müzik dinleme sırasında dahi ekleme çıkarma yapılabilmesi de diğer bir detay. Kullanıcıların müzikleriyle arkadaşlarına paylaşım yapabileceği ve müzik ile farklı bir sosyal deneyim yaşayabileceği Apple, Music ile kullanım oranlarını artırmayı hedefliyor.

Özellikle Apple Music uygulamasını geliştirerek 2017 itibariyle uygulamada yeni bir sayfa açan Apple’ın bu konuda büyük bir beklenti içerisinde olduğu görünüyor. Müzik listelerinde özellikle üst sıralara çıkabilmek ve rakiplerine karşı fark atabilmek isteyen Apple'ın bu hamlesi, kuşkusuz kullanıcılardan olumlu dönüşler alacaktır. Fakat bu dönüşlerini Apple adına yeterli olup olmayacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.