Apple iPhone İçin Bellekten Tasarruf Edilir

Apple iPhone için depolama alanı en büyük problemlerden birisi. Peki tasarruf nasıl yapılacak?

Büyük uygulamaları indirmeye çalıştığımız ya da yüksek kaliteli çekim yapacağımız zaman, "yetersiz depolama" mesajı iPhone'larda oldukça sık ortaya çıkar. Bu sadece sinir bozucu değil aynı zamanda akıllı telefonun genel kullanıcı deneyimini de engellemektedir. Bazı küçük öneriler sayesinde depolama alanına yönelik iyileştirmeler kolay bir şekilde yapılabilir.

Kullanmadığınız Uygulamaları Silin

Eğer kullanmıyorsanız telefonunuzda durmasına çok da gerek yok. Bu yüzden silin.

Apple'ın Dahili Uygulamalarını Sil

Apple iPhone'lar, çoğumuzun kullanmadığı bir dizi uygulama ile birlikte gelir. Ev, Oyun Merkezi iBooks, Videolar, Hisse senetleri gibi uygulamaların silinmesi depolamada kazanç sağlar.

En Fazla Alanı Tüketen Uygulamaları Öğrenin

Ayarlar> Genel> Depolama alanına gidebilir ve ardından Depolama Alanını Yönet'e dokunarak hangi uygulamaların ne kadarlık bir tüketim yarattığını görebilirsiniz.

İstenmeyen Fotoğraf Ve Videoları Kaldırın - Fotoğrafları Buluta Yedekleyin

Yüksek kaliteli görüntüler ve video nedeniyle depolama alanı çok çabuk tükendiği gibi buluta düzenli yedeklemeler yapın ve fotoğrafları olabildiğin ce telefonda tutmamaya çalışın.

Eski Mesajları Ve Notları Sil

Bankalardan, servislerden ve diğer yerlerden gelen kısa mesajlar çok fazla hafıza tüketir. Varsayılan olarak, gelen iletiler sonsuza dek saklanır, ancak 30 gün sonra bunları otomatik olarak silmeyi seçebilirsiniz.

Tarayıcı Önbelleğini Sil

Binlerce web sayfası aracılığıyla internette gezinirken mobil tarayıcı bir sürü çerezi saklayacak ve daha hızlı sunulması gereken bazı verileri tutacaktır. Bu nedenle, bazı iPhone depolamalarını boşaltmak için bir süre sonra önbelleği temizlemek iyi bir fikirdir. Bunu, Ayarlar> Safari'ye giderek aşağı gidin ve Geçmiş ve Web Sitesi Verilerini Temizle'ye dokunun.