Apple iPhone 8’i Eylül Ayında Sunacak

iPhone 8 için yapılan yeni açıklamalarda, cihazın 3 farklı renkle piyasaya sunulacağı belirtildi

Apple'ın iPhone 8'i Eylül ayında piyasaya süreceği kesinleşti. KGI analisti Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus aynı anda piyasaya çıkacak. Daha önce çıkan söylentide ise iPhone 8'in 2017 yılının sonlarına kadar teslim edilmeyeceği ve satışa çıkmayacağı belirtilmişti.

Ağustos Ayı Sonunda Piyasada Olacak

Apple'ın Ağustos ayı sonlarında iPhone 8'de üretim doğrulama testlerine başlaması ve ardından Eylül ayı ortasında seri üretime geçmesi bekleniyor. Kuo, Apple'ın bu yıl 45-50 milyon iPhone 8 üretimi için üretimi hızlandıracağını söyledi. Ayrıca 2017 model iPhone'un modellerinin üç farklı renkle piyasaya çıkacağı da biliniyor. (siyah, gümüş ve altın). Kuo aynı zamanda, üç iPhone'un da hızlı şarj işlemini destekleyeceğini tekrarladı. Ancak tüketicilerin daha hızlı şarj sağlamak için bir Type-C güç adaptörü satın alması gerekebilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, "iPhone 7s" ve "iPhone 7s Plus" modellerinin öncekilere benzeyebileceği, aynı LCD ekrana sahip olacağı ve iPhone 8'in uçtan uca OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Yeni telefonlarda Apple yüksek özelliklere yer vereceği için şartlar çok daha iyi olacak. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerden itibaren yeni Apple modeli ile ilgili önemli detayların sızdırılmaya devam etmesi bekleniyor.