Apple, iOS 11 Beta 5 güncellemesini yayınladı

Apple tarafından yapılan son açıklamalarda iOS 11 Beta 5 güncellemesinin yayınlandığı belirtildi.

Bugüne kadar iOS işletim sistemi için pek çok farklı güncelleme yapan Apple, aynı zamanda Beta versiyonlarıyla da uygulamaların ve sistemin farklı özelliklere sahip olmasını sağlıyor. İşletim sisteminin en son halinin indirilebilmesi adına gelişmelerini sürdüren Apple iOS 11 Beta 5 güncellemesi ile kullanıcılara yeni bir versiyonu daha sundu.

Yeni Güncellemede Ne Var?

Yayınlanan güncelleme ile birlikte aynı zamanda Apple, yeni güncellemede yer alan değişiklikler hakkında bilgiler de verdi. Değişiklikler ile birlikte gelen iOS 11’de bazı optimizasyonlar da yer alıyor.

iOS 11 Beta 5 ile gelen değişiklikler şu şekilde:

iCloud Beta bitti.

Ayarlar ve kamera uygulama simgeleri değişti.

Sağlık verileri paylaşımı özelliği geldi.

Portre modu geliştirildi

Ekranı kaydetme çubuğu kırmızı oldu

FaceTime çağrı sesi eklendi.

Kullanıcıların geliştirici hesabı olması halinde bu yeni versiyonu kullanabilmesi mümkün olacak. Aynı zamanda güncellemeye alabilecek olan telefonlarda da kısıtlamaya gidilmiş durumda. Yayınlanan rapora göre yeni güncellemesini alacak olan cihazlar listesi şöyle; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil.