Apple, Hindistan'daki iPhone SE Üretimini Genişletecek

Apple’ın montaj noktasındaki iş birlikçilerinden birisi olan Wistron Corp, üretim hattını genişleteceğini duyurdu.

Tayvan merkezli sözleşme elektroniği üreticisi Wistron Corp., Hindistan'daki üretim üssünün genişletileceğini duyurdu. Yeni nesil daha küçük iPhone'u (iPhone SE) üretmeye hazırlanan marka, bu konuda yeni üretim hattı ile birlikte daha yüksek üretim yapabilecek.

Apple Hindistan’ı Fethedecek

Sızdırmalara göre Apple Inc.'in akıllı telefon modelinin sevkiyatını önümüzdeki beş yıl içinde iki katına çıkarmak için büyüyen Hindistan pazarını hedefleyecek. Bu nedenle de bölgedeki üretimlerde sorunsuz bir şekilde işlemin yapılması gerekir.

Wistron Corp İle Anlaşma İmzalandı

Kaynaklara göre Mayıs ayı sonrasında yeni iPhone SE'leri bir araya getirmek için Wistron ile anlaşma imzaladı. Dünyanın dört bir yanındaki pazarları hedefleyen marka, Wistron Corp gibi farklı firmalarla da anlaşma sağlayabilir. Kaynaklara göre üstelik Bangalore'deki Karnataka eyaletindeki tesisinde de yeni bir iPhone SE üretim hattı eklenmesi planlanıyor. Bu bakımdan iPhone SE üretimi için arttırılan kapasite aynı zamanda Apple’ın daha yüksek iPhone SE satışı hedeflediğini gösteriyor.

Wistron'un Hindistan'daki üretim alanını genişletme planı konusundaki açıklamalar aynı zamanda geçtiğimiz dönmelerdeki açıklamalarla da destekleniyor. Apple Genel Müdürü Tim Cook tarafından 1 Ağustos tarihli bir yatırımcı konferansında yapılan açıklamada, şirketinin Hindistan pazarındaki büyümeye daha fazla enerji ve para harcayacağı belirtilmişti. Bu bakımdan yaşanan gelişmeler de markanın bu konuda hedefinden sapmadığını gösteriyor.