Apple, App Store'u tamamen yeniledi

Apple App Store ile ilgili yenileme çalışmalarına başladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Apple Geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlik ile birlikte özellikle pek çok farklı uygulama ve yazılımda yenilemeye gideceğini duyurdu. Cihazların daha iyi bir şekilde hizmet verebilmesi adına Apple tarafından kapsamlı bir değişim programı hazırlanırken, özellikle App Store üzerinde yapılacak yenilikler oldukça dikkat çekti.

Değişiklikler Görülmeye Başlandı

Yapılan tanıtımlar sonrasında değişiklikler yavaş yavaş görülmeye başladı. Uygulama mağazasından özellikle bugün sekmesi dikkat çekiyor. Özellikle özel bir editör ekibi tarafından güncellenecek olan bu sekmede kişilerin uygulama mağazası ile ilgili farklı içeriklere ulaşabilmesi, özellikle popüler uygulamaların geliştiricilerinden gelen mesajların incelemesi ve aynı zamanda özel röportajların okuması mümkün olacak.

Özellikle AppStore'da daha interaktif bir bölüm oluşturmak isteyen Apple, yapacağı röportajlar paylaşımlar ve özel rehberler ile birlikte bu bölümü canlı tutacak ve böylece App Store kullanım oranlarını da arttıracak. Uygulamanın yeni halinde kullanıcıları daha sade bir arayüz bekliyor. Özellikle oyun ya da uygulama sayfalarına giriş yapıldığında kullanıcıların daha çok oyun ve uygulamalara odaklanacağı yeni bir tasarım ile buluşması hedefleniyor. Bu açıdan yenilenen uygulama ile birlikte oyunlara odaklanmak ve daha iyi bir şekilde içeriklere erişmek mümkün. Apple'ın bu yeni hamlesi ile birlikte özellikle kullanım oranlarının artış göstermesi ve App Store’nin daha kullanıcı dostu olması bekleniyor.