Apple, 5 Haziran'da WWDC 2017'yi Planlıyor

Apple, 28 yıllık Dünya Geliştirici Konferansı'nın (WWDC) 5 Haziran'dan 9 Haziran'a kadar gerçekleşeceğini açıkladı.

Bu sefer, etkinliği yeni bir mekanı San Jose, California'daki McEnery Kongre Merkezi olacak. Duyuruda dikkat çeken detay ise WWDC'nin 2002'den bu yana San Jose'de ilk kez geçekleşecek olması. Son WWDC, Bill Graham Civic Auditorium'da, önceki yılda ise Moscone West'te gerçekleşti.

Neler Tanıtılacak?

Şirket, iOS 11, sonraki OS X 10.13, watchOS ve tvOS güncellemesi de dahil olmak üzere, etkinlikte iOS ve OS X'in geleceğini duyuracak ve yeni özellikleri tanıtacak. Bu yılın daveti, insanlarla Apple logosunun oluşturulduğu görülüyor. Farklı bilgilerin de yer aldığı davetiyelerde teknolojinin toplumdaki yerine dair önemli mesajlar da verildi.

Mart Ayı Sonunda Biletler Satılacak

WWDC 2017 için biletlerin Mart ayı sonlarında satışa sunulması bekleniyor. Etkinlik fiyatı ise 1599 dolar olacak. Etkinliğe katılamayanlar için, Apple Developer web sitesinde ve iPhone, iPad ve Apple TV için WWDC uygulaması üzerinden canlı akış takip edilebilecek.

Paylaşılan bu bilgilerin ardından gözler yeni etkinliğe çevrilirken, bu noktada Apple adına yeniliklerin neler olacağı da merak ediliyor. Zira bu yıl iPhone için 10. Yılın olması sebebiyle farklı etkinliklerin yapıldığı Apple, WWDC 2017 için de farklı planlar sunabilir. Bu açıdan etkinlik ile birlikte yeniliklerin gelebileceğini söyleyebilmek şimdiden mümkün.