Apple 32 Bit Mimariyi Terk Ediyor, Uygulamaları Temizliyor!

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone 5S modeli ile birlikte 64 bit mimariye geçiş yapılırken 32 bit mimaride kalan uygulamaların silineceği belirtildi.

Kullanıcılara daha iyi bir şekilde hizmet vermek isteyen Apple, uygulama mağazasında temizliğe gidecek. Özellikle iPhone 5S modelinin piyasaya sunulmasının ardından Apple tarafından önemli bir değişikliğe gidildiği paylaşılırken bu değişiklikte kullanıcılar 64 bit mimari kullanmaya başlamıştı. Telefonlarda kullanılan tüm uygulamalar ve özellikler 64 bit üzerinden destek verirken Apple yaradan geçen uzun yılların ardından hala 32 bit mimari kullanan uygulamaları uygulama mağazasında silineceğini duyurdu.

Temizlik Başlıyor!

Yapılan bu açıklama, uygulama mağazasında ciddi bir değişikliğe ve temizliğe gidileceğini de gösterirken kullanıcılar bu yeni temizlik sonrasında sadece 64 bit destekleyen uygulamaları kullanabilecek.

Bu açıdan önümüzdeki günlerde yapılacak temizlikler ile birlikte uygulama mağazasını çok daha işlevsel bir hale geleceğini söylemek mümkün. Bugüne kadar, uygulama mağazasında titiz bir şekilde davranan ve kullanıcıların daha iyi bir uygulama mağazasına sahip olmasını amaçlayan Apple yapacağı temizlik ile birlikte önemli bir güncellemeyi de sunmuş olacak.

Özellikle uygulama mağazasında yapılacak değişikliklerin ardından kullanıcıların özel bilgilendirme ile 32 bit değişikliği konusunda bilgilendirileceği, bu açıdan önümüzdeki aylardan itibaren artık işletim sistemlerinde 32 bit desteğinin tamamen ortadan kaldırılacağı belirtiliyor.