AP kararına Türkiye'den eleştiriler geliyor: "Avrupa'nın şaşı bakışı..."

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 'Türkiye ile müzakereler dondurulsun' kararına bir eleştiri de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin'den geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Avrupa Parlamentosunun Türkiye ile ilgili kararına ilişkin, "Bu karar, Avrupa'nın Türkiye'ye şaşı bakışının son ifadesi diyebiliriz." dedi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan şahin şunları kaydetti:

"Bu karar Avrupa'nın Türkiye'ye şaşı bakışının son ifadesi diyebiliriz. Ön yargılı ve objektiflikten uzak bu karar bizim için yok hükmünde. Bu kararın kıymetiharbiyesi yok. Daha önce PKK paçavralarının sergilenmesine izin verdikleri için şaşırtıcı da olmadı." diyen Şahin, alınan kararın Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını sarsmayacağını bildirdi.

AP'nin terör örgütlerine destek olmaktan vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:

"Olağanüstü hali gerekçe gösteriyorlar. Eğer AP samimi ise Fransa ile ilgili olarak da bir adım atması gerekir. Eğer o adımı atarlarsa samimi olduklarını biz anlarız. Avrupa şunu unutmamalı, kendilerine mahkum ve mecbur olmadığımızı akıllarından çıkarmamaları gerekiyor. Bilakis Avrupa Türkiye'nin dostluğuna, ortaklığına, sahip olduğu potansiyele muhtaç durumdadır. Aksi takdirde bu ilişkilerin zarar görmesinden zararlı çıkacak, Avrupa olacaktır."

AA