Antalya Film Festivali'nde 140 film gösterime girecek

Bu yıl 53'üncüsü düzenlenen Antalya Film Festivali'nde 34 ülkeden 140 film gösterilecek.

Türkiye'nin en köklü film festivallerinden olan Uluslararası Antalya Film Festivali, 16-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Festivalde 34 ülkeden 140 film gösterilecek.

MÜLTECİ SORUNU VE FETÖ İŞLENECEK

Festivalde, sinema filmlerinin yanı sıra "Hiçbir Yerin İnsanları" filmiyle insanlığın en büyük sorunlarından biri olan mülteci sorunu ve "Güneş Tutulması" filmiyle de 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar işlenecek.

40 BİN İZLEYİCİ BEKLENİYOR

Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren, festivali geçen yıl yaklaşık 37 bin kişinin takip ettiğini, bu yıl 40 bin kişi beklediklerini dile getirdi. Festival biletlerinin 5 lira olarak belirlendiğini, ayrıca öğrenci indirimlerinin de olacağını aktaran Dağdeviren, festivalle başta Türkiye'de, sonra da uluslararası alanda sinemanın desteklenmesinin hedeflendiğini ve toplamda 430 bin lira ödül verileceğini dile getirdi.

Festival Direktörü Elif Dağdeviren bu tür festivallerin kent ekonomilerine dinamizm kattığını ifade ederek, Cannes, Berlin, Saraybosna, Venedik, Karlovy Vary film festivalleri gibi, Uluslararası Antalya Film Festivali'nin de kent ekonomisine hem direkt hem de dolaylı ciddi katkıda bulunduğunu kaydetti.

AA