Anne sütünden yaptığı sabunla egzamayı yendi

Egzama hastası Kimberliy Gladman isimli kadın, kendi sütünü sağarak ürettiği sabun sayesinde hastalığından kurtuldu.

3 çocuk annesi kadın, kendi sütünü sağarak hazırladığı sabunla egzamasından kurtulduğunu iddia etti. Şimdi anne sütü sabunu üreten bir şirket kurmaya hazırlanıyor.

Daily Mail'in haberine göre, Kimberly Gladman isimli 3 çocuk annesi kadın strese bağlı egzamasından kendi sütünü kullanarak yaptığı sabunla kurtuldu. 31 yaşındaki kadın klasik tedavilerin ve steroidlerin işe yaramadığı kollarındaki ve bacaklarındaki döküntülerin doğal sabun sayesinde geçtiğini iddia etti. Kimberly, anne sütünden sabun üreten bir şirket kurmayı planlıyor.

Genç kadın, su ve kostik sodayı kaynatarak kendi sabununu yapıyordu (Kostik soda tehlikeli bir madde olduğu için eldivenle kullanılması gerekiyor). Karışıma anne sütü eklemek aklına geçtiğimiz yıl geldi. İlk başta öylesine bir fikirken kullandıkça egzamasına iyi geldiğini fark etti.

Eşinin anne sütlü sabun fikrinden tiksinmesine rağmen saygı duyduğunu söyleyen Kimberly, başka annelerin de fazla sütlerinden sabun yapılabileceğini düşünüyor ve bu fikrini bir işe dönüştürmek istiyor.

Milliyet Pembe Nar