"Anne" dün geceye damgasını vurdu

Star TV ekranlarının yeni dizisi "Anne" yayınlanan ilk bölümü ile dün akşama damgasını vurdu. Çocuk oyuncu Beren Gökyıldız'ın performansı büyük beğeni kazandı.

Star TV'nin başrollerinde Vahide Perçin, (Gönül Aslan) Cansu Dere, (Zeynep Güneş) Gonca Vuslateri (Şule Akçay) ve çocuk oyuncu Beren Gökyıldız'ın (Melek) oynadığı yeni dizisi "Anne", ilk bölümüyle ekranlara damga vurdu. Sakladığı gazete küpüründeki "Cami avlusundan sıcacık bir yuvaya" haberine tutunan Melek'in hikayesi sosyal medyaya damga vurdu.

İLK BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Yapımcılığını MEDYAPIM ve MF Yapım’ın, yönetmenliğini Merve Girgin’in üstlendiği, senaryosunu Berfu Ergenekon, Elif Asılkefeli Yeter ve Banu Tekcan’ın yazdığı Anne dizisinin ilk bölümünde hüzün dolu dakikalar yaşandı.

Kapıdan çıkan ses yüzünden bile nnesinin sevgilisi Cengiz'den şiddet gören Melek çaresizce yaşadıklarından kurtulmayı bekliyor. Annesi Şule ise erkek arkadaşı Cengiz'e olan bağımlılığı yüzünden yaşananlara ses çıkaramıyor.

"CAMİ AVLUSUNDAN SICACIK YUVAYA"

Sürekli şiddet gören, ceza olarak çöp poşetine bağlanan Melek ise yaşadıklarına bir gazetede küpüründeki habere umut bağlayarak katlanıyor: 'Cami avlusundan sıcacık yuvaya'

Öyle ki; Melek’e göre sokaklar çoğu zaman evden daha güvenli. Küçük kız evde gördüğü şiddetten kurtulmak için okuldan sonra tavşanı Sakız'la birlikte cami avlusuna gidip geç saatlere kadar onu sıcak bir yuvaya götürecek birini beklemeye başladı. Melek'in vücudundaki morluklardan şüphelenen bir öğretmen ise bu durumu yakından takip etmeye karar verdi.

Bu sayede okulda geçici olarak göreve başlayan Zeynep'in de Melek'in yaşadıklarını fark etmesi küçük Melek için beklenmedik bir yolculuğun başlangıcı oldu.

Başlarda anlam veremediği şekilde Melek ile sürekli cami avlusunda karşılaşan, istemese de onunla yakınlaşan Zeynep, Melek'i evin önünden bir çöp poşete bağlı bulan Zeynep'in tüm planları gerçeği anlamasıyla değişti. İkili herkesten gizli bir plan yaptı düzmece bir deniz kazasıyla Melek'e ölmüş süsü verdi. Böylece Zeynep ve Melek anne kız gibi İstanbul'a doğru beklemedikleri bir yolculuğa çıktı.