Android Nougat’ın Kullanım Oranı % 2 Arttı

Android Nougat ile ilgili paylaşılan son bilgilerde, kullanım oranları net olarak paylaşıldı.

Google, Ağustos ayında Android’in dağıtım numaralarını yayınladı. Android Nougat’ın benimsenmesi geçen aya göre % 2 artış gösterdi. Bu artış ile birlikte Android Nougat kullanım oranı % 13.5'e yükseldi. Nougat 7.0 % 1.7 yükselişle % 12.3, Nougat 7.1 % 0.9'dan% 1.2'ye yükseldi. Önümüzdeki ay işletim sistemini yeni dağıtım oranlarını da yine göreceğiz. Özellikle önümüzdeki dönemde Android O'nun gelecek olması bu noktada piyasaları oldukça değiştirecek.

Nougat'ın kullanımındaki artış, cihazlarını 7.1.1'e güncellemeye başlayan Motorola gibi markalara atfedilebilirken, Moto Z2 Play gibi daha yeni telefonlar artık Android Nougat ile birlikte piyasaya sürülüyor. Android Marshmallow, Temmuz'da % 31.2'den % 32.3'e fırladı. Öte yandan, Lollipop % 30.1'den % 29.2'ye geriledi. KitKat, Bean ve Ice Cream Sandwich sırasıyla % 16, % 7.6 ve % 0.7'de. Son olarak, Gingerbread hala tüm Android cihazlarının % 0,7'sinde mevcut durumda.

8 Ağustos 2017'de biten ve 7 gün süreyle Play Store'a erişen Android cihazlardan derlendiği için sapma oranları da var. Fakat genel itibari ile yaşayan ve Google Play Store girişi yapan kullanıcılar için Android kullanım oranları şu an için bu şekilde.