Aksesuar seçimi neye göre yapılmalı?

Aksesuar seçimi nasıl ve neye göre yapılmalıdır? Her sevdiğimiz aksesuarımızı her ortamda kullanabilir miyiz?

Kadınların en sevdiği ve alışveriş yaparken para harcamaktan çekinmediği nadide parçalar genelde küçük detayları oluşturan ürünlerdir. Genel adına aksesuar dediğimiz çanta, takı, şal gibi ürünler aslında şıklığımızı tamamlayan en önemli parçalardır.

Bazı bilim adamaları gereğinden fazla aksesuar kullanan insanların fiziksel görüntülerinde bir takım eksiklikler olduklarını düşündükleri için fazla aksesuar kullanarak bu eksikliklerini bastırdıklarını iddia aediyor.

Evet, gereğinden fazla kullanılmaması birtakım sorunlar oluşturabilir ancak bir kadının şıklığını tamamlayan en önemli parçalar da aksesuarlardır. Peki, doğru aksesuar seçimi nasıl yapılır?

Son zamanlarda rengarenk şallar bizi hem soğuktan koruyor hem de şıklığımıza şıklık katıyor. Birbirinden farklı desenlerde ve farklı renklerdeki şalları kullanırken dikkatli olmalıyız. Genellikle düz bir parçayı hareketlendirirken renkli ve desenli şallar tercih etmeliyiz. Eğer ki desenli bir bluz veya çok renkli bir kıyafetimiz varsa şalımızı düz renk tercih etmeliyiz.

Bir insanın şık olarak algılanabilmesi için üzerinde en fazla 3 farklı renk bulunması gerektiği iddia ediliyor. Ancak tabi ki de bundan daha özgür hareket edebiliriz. Aynı şekilde ayakkabı ve çanta seçimlerimizde de üzerimizdeki renkleri sayarak ona göre daha farklı parçalar deneyebiliriz. Ayakkabı ve çantanın bire bir aynı renk ya da takım olması genel olarak şık algılanılmasını sağlasa da sade bir kıyafetle birlikte tercih edilen aynı renkteki ayakkabı ve çantalar genellikle iş görüşmesine gidiyormuş gibi görünmemize neden olabilir.

Takı seçiminde ise bulunulan ortam çok önemli. Eğer ki bir iş görüşmesine gidiyorsanız sade takılar tercih ederek dikkatin farklı yönlere dağılmasını engellemelisiniz. Gece davetlerinizde daha çok parlak renklerde ve zirkon taşlı ürünler tercih ederek ışıltınıza ışıltı katabilirsiniz.

Günlük hayatta ise daha retro ve vintage parçalar tercih ederek 2016-2017 sonbahar/kış modasına uygun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaynak: Star Gündem