AK Parti'den Erdoğan'lı ilk toplantı

AK Parti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk MKYK toplantısını gerçekleştirdi.

Milliyet'te yer alan habere göre, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Parti genel merkezinde gerçekleştirilen toplantı, saat 14.15'te başladı.

MYK'dan ilk görüntüler basınla paylaşıldı. Açıklama yapılması bekleniyor

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde genel başkan seçilmesinin ardından parti otobüsü yeniden giydirildi.

1.5 saat önce genel merkeze geldi

AK Parti Genel Merkezinde yapılacak MKYK toplantısından 1.5 saat önce partisi genel merkezine gelen Erdoğan, 3. Olağanüstü Büyük Kongre’de genel başkan olduktan sonra ilk kez partili cumhurbaşkanı olarak partisinin MKYK’sına başkanlık yapacak. Başbakan Binali Yıldırım ise MKYK’ya ilk kez genel başkan vekili olarak katılacak.

AK Parti Genel Merkezinde yapılacak toplantıda MYK üyelerinin bir kısmının değişmesi beklenirken, Erdoğan’ın A takımında bulunacak isimlerin toplantı sonrasında açıklanması bekleniyor. Toplantı sonrasında Erdoğan, MKYK üyeleri ile birlikte AK Parti Genel Merkezinde iftarda birlikte olacak.

Erdoğan'ın arkasından onlar da geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasından partiye 3 isim daha geldi. MKYK'ya sürpriz bir şekilde giren İçişleri eski Bakanı, Bursa Milletvekili Efkan Ala, diğeri MKYK'dan çıkarılan Yasin Aktay, üçüncü isim de olağanüstü kongrede yine MKYK listesinde kalmayı başaran Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz idi.

Kaynak: Milliyet