AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı teröristlerin saldırısında hayatını kaybetti

Evinde bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından saldırıya uğrayan AK Parti Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu yaşamını yitirdi.

AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu, evinde teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Van Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamadan edinilen bilgilere göre, Aşağımolla Hasan Mahallesi’nde oturan ve minibüs işleten AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Muştu’nun aracı akşam saat 21.00 sıralarımda teröristlerce gasbedilmek istendi.

Teröristlerin, aracını vermemek için direnen Muştu'yu silahla vurarak öldürdüğü belirtilen açıklamada, olayla ilgili soruşturma ve faillerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

"Evinde çocuklarının önünde şehit edildi"

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, yaptığı açıklamada, Muştu'nun ilçede uzun zamandır teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü söyledi.

"Dava arkadaşımız evinde, çocuklarının önünde şehit edildi" diyen Soğanda ayrıca şunları kaydetti:

"Teröristler ayrıca Muştu'nun aracını da gasbetti. Terör örgütü bayramın ilk günü de Van İl Başkanlığı'na saldırı gerçekleştirmişti. Bu saldırıda çok sayıda vatandaşımız yaralanmıştı. Terör örgütü PKK bunu iyi bilsin ki bir Aydın Muştu gider, bin Aydın Muştu gelir. Bu saldırıyı nefretle kınıyoruz."
AA