Age of Empires: Definitive Edition Bu Sene PC'ye Geliyor

Yılların efsane strateji oyunlarından bir tanesi olan Age of Empires yenilenen versiyonu ile bu yıl bilgisayarlara geliyor.

20 yıllık aşkın bir geçmişe sahip olan Age of Empires serisi, bugüne kadar Microsoft'un en önemli ürünlerinden bir tanesi olarak görülüyor. 2017'de yeni bir versiyon ile Windows 10’a gelen Age of Empires yeni bir versiyonu daha gelecek. Özellikle yüksek çözünürlük ile desteklenen bu yeni versiyon, grafiği önemseyen kişileri de oldukça etkileyecek kapasitede. Taş devrinden Roma imparatorluğu’na kadar uzanan zaman aralığında 16 Uygarlığa sahip oyun, farklı devletleri ve imparatorluklara karşı karşıya getirecek.

Oyun Ücretli Sunulacak!

Forgotten Empires tarafından geliştirilen oyun özellikle Windows mağazası üzerinden satışa çıkarılacak ve oyunun yaklaşık 20 dolar üzerinden satışa sunulması bekleniyor. Aynı zamanda Age of Empires. com üzerinden kapalı beta sürümü de başlayacak olan oyunda, Haziran ayı itibariyle Beta kullanıcıları oyunu ilk olarak deneme fırsatı elde edecek.

Önümüzdeki aylarda oyun için önemli gelişmelerin yaşanması beklenirken özellikle oyunun kısa süre içerisinde popüler hale gelmesi yüksek satış rakamları ulaşması bekleniyor. Bugüne kadar geçen süreç içerisinde oyun özellikle sevenlerin bir numarası olmayı başarırken, önümüzdeki dönemlerde yeni versiyonu daha da popüler hale gelmesi mümkün.