Adil Kullanım Kotasında Son Durum Ne?

Adil kullanım kotası ile ilgili son dönemlerde çok farklı bilgiler gündemde yer alırken ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konu ile ilgili

Özellikle yıllardan beri Türkiye'nin en büyük problemlerinden birisi olarak görülen ve internet kullanıcılarının ciddi bir şekilde sınırlandırılmasına neden olan adil kullanım kotasından Türkiye'ye büyük bir fırsat bekliyor. Yapılan yeni paylaşımlarda adil kullanım kotasını da belli oranlarda düşüşün yaşanacağı belirtilirken bu düşüş ile birlikte artık kullanıcılarda herhangi bir kota kaygısı olmayacak.

2018'de Tamamen Kaldırılacak!

İlerleyen yıllara yönelik yönelik olarak kademeli bir şekilde adil kullanım kotasının ortadan kaldırılacağı belirtilirken, geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Bakan Ahmet Arslan güncel çalışmalar ve yapılması planlanan düzenlemeler hakkında bilgiler paylaştı.

Adil kullanım kotasının 2018 yılının sonu itibariyle tamamen kaldırılacağını müjdeleyen Bakan Arslan bu konuda herhangi bir değişikliğin olmadığını ve gündemde yer alan farklı spekülasyonların da geçerli olmadığını belirtti. Bu açıdan pek çok farklı iddianın yer aldığı adil kullanım kotası için konuşulanların doğru olmadı bizzat bakan tarafından açıklanmış oldu.

Gece Kullanımları Kotaya Eklenmiyor!

Özellikle adil kullanım kotasında şu anda gece saatlerinde yapılan kullanımların kotaya dahil edilmediğini söyleyen bakan Arslan, bu konuda çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ve belirtilen tarihleri itibariyle de çalışmalara son halinin verileceğini belirtti.

Bakan tarafından yapılan bu açıklamalar ile birlikte çalışmalara dair yeni bilgiler elde edilirken özellikle yoğun internet kullanıcılarının bu fırsat sayesinde artık hız problemi yaşaması ve yavaş hızlarda internete girmek durumunda kalması da mümkün olmayacak.