Adana'da yakalanan terörist: "PKK ile YPG aynıdır"

Bomba yüklü araçlarla saldırı planı yaparken Adana’da yakalanan terör örgütü mensuplarından üniversiteli zanlı Murat Karayılan ve PKK/YPG ile ilgili itiraflarda bulundu.

PKK ile YPG aynıdır” şeklinde konuşan üniversite zanlı Murat Karayılan’ın YPG kamplarını ziyaret ettiğini de açıkladı.

İlk başta PKK’ya dahil olduğunu ardından YPG kamplarına geçerek burada bomba eğitimi aldığını ifade eden zanlı, PKK ve YPG arasında bir fark olmadığını, bomba eğitimi sırasında bulunduğu YPG kampını Murat karayılan’ın da ziyaret etmiş olduğunu söyledi.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Adana’da önemli noktalara 7 bombalı araçla saldırı planladıkları iddiasıyla tutuklanan 5 kişi arasındaki üniversite öğrencisi İhsan O.'nun, önce Irak'ın kuzeyine geçerek burada bölücü terör örgütü PKK'ya katıldığı bir süre sonra ise Suriye'nin Kobani kentinde terör örgütü YPG'ye katılarak bomba eğitimi aldığını itiraf etti.

Yakalandıktan sonra itiraflarda bulunan Adana’daki eylem planını düzenleyen zanlılardan üniversite İhsan O. bomba eğitimi aldığı dönemde PKK’ın ele başlarından biri olan Murat Karayılan’ın eğitim kampını ziyaret ettiğini öne sürdü.

İtiraflarında “PKK ile YPG aynıdır” diyen İhsan O. ortak bir amaç doğrultusunda hareket ettiklerini ve YPG kamplarında yabancı teröristlerin de bulunduğunu aktardı.
Yeni Şafak