“ABD’li komutan Şemdinli kaymakamına tokat attı”

CNN Türk’te yayınlanan ‘Şirin Payzın ile Ne Oluyor?’ programında Payzın’ın konuğu olan Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Çetiner Çetin ilginç bir iddia ortaya attı.

Programda konuşan Çetin, 1992 yılında ABD’li bir komutanın Şemdinli kaymakamına tokat attığını iddia ederek bu olayın çok iyi hatırladığı bir olay olduğunu da belirtti.

Hürriyet’in haberine göre, CNN’de yayınlanan Payzın’ın programına konuk olan Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Çetiner Çetin, ABD'li komutanın 1992'de Şemdinli kaymakamına tokat attığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: "Benim yanımda Amerikalı komutan Şemdinli kaymakamına tokat attı. Çok iyi hatırladığım bir olay…”

‘Şirin Payzın ile Ne Oluyor?’ isimli haber ve tartışma programında ABD’nin Irak politikasına dair değerlendirmelerde bulunan Çetin, 1990’lı yılların başında şahit olduğu olayı şu şekilde anlattı:

"İlk defa PKK'nın Kandil'e gidişi 1994'tür. Öyle 1980'ler değil. Şu anda lojistik geçiş kampları var. Öyle eğitim verdiği büyük kamplar yok. Bakın ben 1992'de yanımda olan bir olaydan bahsedeyim. Irak'tan Türkiye'ye gelen mülteciler vardı. O dönem babam da oradaki bütün kampların sorumlusuydu. Benim yanımda Amerikalı komutan Şemdinli kaymakamına tokat attı. Çok iyi hatırladığım bir olay..."
Hürriyet