620 gazetecinin basın kartı iptal edildi

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Nazlı Ilıcak, Ergun Babahan, Alaeddin Kaya, gibi isimlerin basın kartı iptal edildi.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alınan Nazlı Ilıcak, Ergun Babahan, Alaeddin Kaya, Mustafa Ünal gibi isimlerin bası kartı iptal edildi.

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazetecilerin basın kartları Basın yayın Enformasyon genel Müdürlüğü’nce sürekli basın kartlarının iptaline karar verildi. Alınan karar doğrultusunda 115 gazetecinin basın kartını iptal etmişler.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nce, Nazlı Ilıcak, Ergun Babahan, Alaeddin Kaya, Mustafa Ünal, Şirin Kabakçı, Abdullah Aymaz, Celal Azmi Kalyoncu ve Ömer Şahin gibi isimlerinde bulunduğu 115 kişinin sürekli basın kartları iptal edildi.

Bulunduğu 115 kişinin sürekli basın kartları FETÖ/PDY ile irtibat, iltisak ya da aidiyet bağlantısı olduğu değerlendirilerek iptal edildi. Böylece sarı basın kartı iptal edilen gazetecilerin sayısı 620’ye yükseldi.

Hürriyet’in haberine göre Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce, 115 kişinin sürekli basın kartları FETÖ/PDY ile irtibat, iltisak ya da aidiyet bağlantısı olduğu değerlendirilerek iptal edildi.

Hürriyet