6 bin kanarya CNR EXPO'da güzelliğini konuşturacak

Her yıl binlerce kanaryayı ağırlayan İstanbul Uluslararası Kanarya ve Kafes Kuşları Festivali'nin 5.etabı, 25-27 Kasım'da CNR EXPO'da gerçekleştirilecek.

Güzelliği ile dünya şampiyonasına aday olan kanaryalar “Uluslararası Kanarya ve Kafes Kuşları Festivali”nde yarışacak

Altı bin kanarya güzelliğini konuşturacak

Her yıl düzenlenen kanarya ve kafes kuşları güzellik yarışmalarının 5’inci etabı İstanbul Uluslararası Kanarya ve Kafes Kuşları Festivali, 25-27 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek.

Altı bin kanaryanın yarışacağı festival kapsamında, kuş severler için de satış olacak. Satışı yapılacak bazı kanaryaların fiyatları 10 bin TL’yi bulacak.

Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen kanarya ve kafes kuşları güzellik yarışmalarının 5’inci etabı, İstanbul Uluslararası Kanarya ve Kafes Kuşları Festivali 25-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleştirilecek festivalin ilk günü olan 25 Kasım tarihinde düzenlenecek yarışmada, altı bin kanarya yarışacak. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin katılacağı yarışmada birbirinden değerli ve gösterişli kuşlar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Etkinliğe 10 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

10 bin TL değerinde kanarya

Gelecek yıl İspanya’da organize edilecek Dünya Kanarya ve Kafes Kuşları Yarışması’nda güzellik dalında boy gösterecek kanaryaların da yarışacağı yarışmada, kanaryaları yerli ve yabancı hakemlerden oluşan jüri değerlendirecek. Irkının en güzeli olan kanaryaların seçileceği yarışmada, Gloster Irkı, Gerst Irkı, Norwich Irkı, Border ve Renk Kanaryaları Kulübü gibi ırk kulüpleri de yer alacak. Festival kapsamında kuş severler için de satış olacak. Satışı yapılacak bazı kanaryaların fiyatlarının 10 bin TL’yi bulacağı belirtiliyor.