5.5 İnç Çerçeveli Ekranlı Sharp Aquos S2 8 Ağustos'ta duyurulacak

Sharp Aquos S2 modeli için davetiyeler gönderilmeye başlandı. İşte detaylar.

Sharp, 8 Ağustos’ta Çin'de düzenlenecek ve 14 Ağustos'ta Çin'de satışa çıkacak olan Pekin'deki küresel bir etkinlikte yeni modelini duyuracak. Aquos S2 olarak adlandırılacak yeni model için yeni sızdırmalar, cihazda yer alacak pek çok teknik özelliğin de öğrenilmesini sağlayacak. Ekran 5.5 inç büyüklüğünde olacak. Ekran gövde oranı ise % 84.95. Şirket telefonun 5 inçlik bir telefon kadar kompakt olacağını iddia ediyor.

Sharp Aquos S2’te Neler Olacak?

En iyi ses kalitesi ve ön kamera deneyimini vaat eden ön kamerada FFD (Free Form Display) teknolojisi kullanıldı. Daha önceki test listelerine ve sızdırılmış basın fotoğraflarına göre telefonun 5.5 inç (2048 × 1080 piksel) ekran, 12 megapiksellik çift arka kamera, 8 megapiksel ön kamera, Snapdragon 630/660 ile gelecek cihaz donanımlarda orta seviyede. 4GB veya 6GB RAM olarak sunulması beklenen cihaz, Android 7.1.1 (Nougat) çalıştıracak olan telefon, cam altı parmak izi algılayıcısı ile birlikte gelecek. Bu bakımdan parmak izi okuyucusu ile birlikte Sharp Aquos S2 bu alanda bir ilk olabilir.

8 Ağustos’taki Sharp Aquos S2 etkinliği 02:00 Çin zamanında başlayacak. Önümüzdeki Salı günü telefonla ilgili tüm detaylar ortaya çıkacak. Telefonda yer alacak teknik özellikler ise Sharp Aquos S2 ile birlikte markanın ne kadar başarılı olacağını da gösterecek.