23. Dünya Enerji Kongresi boyunca bu yollar kapalı olacak

İstanbul'da, 9-13 Ekim tarihleri arasında 23. Dünya Enerji Kongresi nedeniyle Taksim, Şişli, Nişantaşı ve Beşiktaş'ta ana yollar trafiğe kapalı olacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 9-13 Ekim tarihleri arasında yapılacak 23. Dünya Enerji Kongresi sebebiyle bazı yolların trafiğe kapanacağı belirtildi.

Açıklamada, kongre vadisi çevresinde bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Belirlenen yollara bugün sabah 06:00’dan itibaren polis bariyerleri dizilmeye başlandı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre alternatif yollar şöyle:

“Taşkışla Caddesi, Mete Kavşağından Kadırgalar Adil Baba kavşağına kadar çift yönlü kapatılacak. Alternatif olarak, akım Asker Ocağı Caddesi'nden Divan Kavşağı istikametine yönlendirilecek. Gümüş Caddesi, Harbiye Ordu Evi girişi ışıklardan Adil Baba kavşağına kadar çift yönlü kapatılacak. Alternatif olarak, akım Halaskargazi Caddesi'ne verilecek. Mim Kemal Öke Caddesi, Vali Konağı Caddesi girişinden Adil Baba kavşak ve Abdi İpekçi Caddesi'ne kadar çift yönlü kapatılacak. Alternatif olarak, akım Abdi İpekçi ve Vali Konağı Caddesi'ne yönlendirilecek.Kadırgalar Caddesi, Bayıldım girişinden, Mim Kemal Öke Caddesi'ne kadar kapatılacak. Alternatif olarak, akım Bayıldım Caddesi ile Vodafone Arena Stadı arkasından Karaköy ve Asker Ocağı Caddesi'ne verilecek."

Hürriyet