2018 Peugeot 308’in Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Peugeot 308 için yapılan yeni çalışmalar ile birlikte 2018 versiyonu piyasaya sürülürken Türkiye'ye aracın ne zaman geleceği netleşti.

Peugeot tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleştirilen Peugeot 308 2018 versiyonu özellikle tanıtım sonrasında oldukça dikkat çekmişti. Yeni otomobilde özellikle yılın otomobili ödülünün olması, pek çok kişinin bu modele ilgi göstermesini sağlarken aracın Türkiye'de ne zaman piyasaya sunulacağı netleşti.

Araç 2017’de Pazarda Olacak

Açıklamalara göre araç 2017'nin son çeyreği itibariyle Türkiye pazarında yer almaya başlayacak. Yenilenen araçta pek çok farklı yeni özellik bulunurken özellikle önceki Peugeot 308 versiyonlarına göre çok daha konforlu ve teknolojik donanımlı olan araç ekonomik anlamda da oldukça cazip durumda.

Makyajlı yeni versiyon özellikle arka tasarımında bir dizi yenilikler içeriyor. 3008 modelinde yer alan yeni güvenlik sistemlerinin aktarıldığı Peugeot 308 böylece önceki versiyonlara nazaran daha iyi bir güvenlik sistemi sağlıyor. Şerit takip asistanı, aktif frenleme sistemi gibi çok önemli güvenlik özelliklerinin bulunduğu cihaz böylece dalgın sürücülerin de kaza yapmasını ciddi oranlarda etkiliyor. Özellikle otomatik park sistemi ile park etme sorunu yaşayan sürücülerin bu konuda daha kolay bir şekilde çözüm bulabilmesi mümkün.

Aracın iç kısmında ise özellikle Android Auto ve Apple Carplay uyumlu olan bir multimedya sisteminin kullanılması araçta teknolojiye önem veren kişilerin de Peugeot 308 değerlendirmesini sağlıyor.