2017 Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman Başlayacak?

Steam kullanıcılarının uzun zamandan beri beklediği yaz indiriminin ne zaman başlayacağı belli oldu.

Oyun severlerin en çok tercih ettiği oyun platformlarından birisi olan Steam’de yaz indirimleri başlıyor. Konu ile ilgili uzun zamandan beri büyük bir bekleyiş yer alırken beklenen açıklama yapıldı. Açıklamanın yapılması ile birlikte yaz indirimine bekleyen kullanıcılarda bu indirim tarihine hazırlanmaya başladı.

İndirimler 22 Haziran’da Başlıyor

Açıklamalara göre 22 Haziran tarihi itibariyle beklenen yaz indirimleri başlayacak. 22 Haziran'da başlayacak olan bu yaz indirimlerinde son tarih ise 5 Temmuz. Bu bakımdan 5 Temmuz'a kadar birbirinden farklı oyunlarda ve içeriklerde kullanıcılar çok ciddi oranlarda indirim elde etme imkanına kavuşacak.

Özellikle 2017 Steam yaz indirimleri kapsamında böyle bir yeniliğin sunulacak olması, kullanıcıların yaz aylarının başlangıcında oynamak istediği oyunları satın almasını ve indirimli şekilde bu oyunları denemesini sağlayacak. Son dönemlerde indirim kampanyaları çok daha fazla dikkat çekerken önümüzdeki günlerde başlayacak olan yaz indirimleri ile birlikte Steam’de hareketli bir döneme girecek.

Özellikle indirimlerin başlamasıyla birlikte bu alana ilgi artarken, bu yaz da yine benzer bir süreç olacak. Oyun indirim tarihleri paylaşılsa da henüz hangi oyunlarda ne kadarlık bir indirim yapılacağı net bir şekilde bilinmiyor. Bu bakımdan indirimlerin resmen başlaması ile birlikte bu konudaki soru işaretleri de giderilecek.