100 kiloluk orkinoslar karaya vurdu

Aydın'ın Didim ilçesinde 100 kiloluk orkinos balıkları bilinmeyen bir nedenle kıyıya vurdu.

Aydın'ın Didim ilçesinde, bu sabah denize girmek isteyen vatandaşlar kıyıya vurmuş orkinoslarla karşılaştı. Her bir yaklaşık 100 kilo ağırlığındaki ölü orkinosların kıyıya ne zaman ve hangi nedenle vurdukları bilinmiyor.

1. Koy olarak adlandırılan halk plajının kayalık bölgesinde kıyıya vurmuş halde bulunan orkinosların, daha önceden öldüğü düşünülüyor. Derilerinde yıpranmalar gözlenen ve çevreye koku yaymayan başlayan orkinosların, Didim sularında görülmesi ise şaşkınlık yarattı. Serinlemek için denize girmek isteyen vatandaşlar orkinosları yakından incelerken, bazı vatandaşlar da meraklı gözlerle olan biteni anlamaya çalıştı.

Olay yerine toplanan kalabalık, kıyıya vuran iki dev balığın dışında, dört ölü orkinos daha olduğunu iddia etti. Didim açıklarında kameralara yansıyan iki orkinos ise, vatandaşların bu iddiasını kanıtlar nitelikte oldu.

Kıyıya vuran orkinosların denizden kaldırılması için Didim Belediyesi ekipleri ile İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine haber verilirken, balıkların daha sonra ekiplerce kaldırıldığı öğrenildi. Orkinosların kim ya da kimler tarafından avlanıp denize bırakıldığı araştırılıyor.