10 bin kişi Özür Dileme Servisi'nden destek aldı

Eskişehir’de bir gönüllü grubunun sosyal medya aracılığıyla kurduğu Özür Dileme Servisi'nden 4 ayda 10 binin üzerinde kişi destek aldı.

Eskişehir’de doktor, mühendis ve memurların da aralarında bulunduğu 26 gönüllü tarafından sosyal medya üzerinden kurduğu "Özür Dileme Servisi"ni 4 ayda 10 binden fazla vatandaş arayıp destek isterken, grup üyeleri bugüne kadar 6 bin 379 kişiden özür diledi.

Servisin gönüllülerinden memur İlkay Mustafa Güneş, geçen haziran ayında hizmete giren servisin tamamen gönüllü hizmet verdiğini belirtti.

Özür Dileme Servisi'nin amacının aralarında kırgınlık yaşananları barıştırmak olduğunu dile getiren Güneş, servise beklediklerinin üzerinde talep geldiğini, kimi zaman yoğunluktan dolayı arayanlardan kendilerinin özür dilediklerini anlattı.

Güneş, kendilerini arayan kişiler adına küskün oldukları arkadaş, sevgili, anne, baba, çocuk, akrabasını arayıp özür dilediklerini ya da nasıl olabileceğini söylediklerini, 4 ay önce kurdukları servisin bir gönül işi olduğunu ifade etti.

"AMACIMIZ, İNSANLARA ÖZÜR DİLEYEBİLMEYİ AŞILAMAK"

Kurumsal bir kimliklerinin bulunmadığını dile getiren Güneş, şöyle konuştu:

"Biz insanları seven, kalp kırmaktan çekinen bir grup insanız. Herkes kendi cep telefonunu kullanıyor ve kimse 'Benim faturam bu ay yüksek geldi' diye yakınmıyor. Çünkü biz bunu isteyerek ve severek hiçbir ücret almadan, talep etmeden yapıyoruz. Çok farklı illerden telefonlar aldık. İnsanların kırdıkları insandan özür dilemek istemeleri güzel bir başlangıç. Tek amacımız özür dileyebilmeyi insanlara aşılamak. Aradan 4 ay geçti ve bu süre içinde 10 binin üzerinde telefon aldık. 26 gönüllü olarak 6 bin 379 kişiden özür diledik. 13 yaşındaki çocuk, 70 yaşındaki dede bizi arayıp destek istedi. Anneden, çocuktan, sevgiliden, arkadaştan özür diledik. 300 küskünü bir araya getirip barıştırdık. Diğer irtibat kurduğumuz kişilerin de önemli bölümü arasındaki kırgınlığın giderildiği öğrendik."

"BAŞARAMADIKLARIMIZ DA OLDU"

Özür Dileme Servisi gönüllüsü İlkay Mustafa Güneş,arayan herkesi defterlerine kaydettiklerini anlatarak, "Başaramadıklarımız oldu fakat çoğunlukla özürlerimiz kabul gördü. Özür dilemenin dışında evlilik teklifi yapmamızı isteyen, eşiyle ya da sevgilisiyle tekrar barışmak isteyen, onlar için özel olacak geceler düzenlememizi isteyenler oldu. Klasik otomobiller, müzisyenler, hava çekimleri isteyenler ve dileyeceği özrün özel olmasını isteyenler de oluyor." dedi.

AA