1 milyon dolarlık buzağı

Samsun'da üzerinde ay yıldız ile doğan bir haftalık buzağıya 1 milyon dolar fiyat biçildi.

Samsun'da hayvancılık yapan Nizamettin Cüre, bir hafta önce dünyaya gelen ve üzerinde "ay-yıldız" bulunan buzağıyı 1 milyon dolara satışa çıkardı.

Ay-yıldız motifi ile doğdu

Samsun Bafra'da yaşayan ve hayvancılık yapan 35 yaşındaki Nizamettin Cüre'nin beslediği 3 yaşındaki simental cinsi büyükbaş hayvan, üzerinde ay-yıldız bulunan bir buzağı doğurdu. Tahmini olarak 70 kilo ağırlığında olan buzağının, derisinin üzerinde bulunan ay-yıldız şeklindeki desenler ile dünyaya geldi.

Son anda fark edildi

Uzun zamandır simental cinsi olan inekleri beslediklerini ve doğum yapmadığı için bu hayvanı kesme planı yaptıklarını söyleyen Nizamettin Cüre, ineğin gebe kaldığını son anda fark ettiklerini ve 1 hafta önce de bir buzağı dünyaya getirdiğini dile getirdi.

"Türkiye'de eşine çok nadir rastlanan bir durum"

Üzerindeki ay-yıldız olması nedeniyle buzağıya "Ay" ismi veren Cüre, "Bafra'da hayvancılık işiyle uğraşıyorum. Buzağının annesi uzun bir süre hamile kalamadı. Daha sonra kesme kararı aldım ancak daha sonra inanılmaz bir durumla karşılaştık. Gazi bir buzağı dünyaya getirdi. Hatta üzerinde ay-yıldız olan bir buzağı. Gördüğümde çok şaşırdım. Türkiye'de eşine çok nadir rastlanan bir durum. Sürpriz oldu bizim için. Taliplisi olursa buzağıyı satmayı düşünüyorum. Şu anda 1 milyon dolar fiyat koydum. Kendisini gelip görenler oldu. Şaşıranlar oldu. Buzağıyı satın almak isteyenler bile oldu ancak 1 milyon doları duyduklarında biraz pahalı geldi" dedi.