1 kilo fındık getirene maç bileti!

3. Lig takımı Orduspor'un taraftarları maç biletlerini 1 kilogram fındık karşılığında satın alabiliyor.

3. Lig'de mücadele veren Orduspor'da ekonomik sıkıntılar devam ediyor.

Krizden çıkmanın yollarını arayan Mor-beyazlı kulübün başkanı Yaşar Pamuk, kendi sahalarında oynadıkları maçlarda bilet almak isteyen taraftarların nakit para dışında fındık da getirebileceklerini söyledi.

Orduspor'un Ordu'yu temsil eden sivil toplum örgütü olduğunu dile getiren Pamuk, bu yıl 50. yıl politikasıyla yollarına devam ettiklerini belirtti. Pamuk, "Orduspor'u yeniden diriltmek ve üst liglere yeniden çıkması için elimizden geleni yapıyoruz." diye ekledi.

Başkan Yaşar Pamuk, eksi 9 puan cezasına rağmen sezona iyi başlangıç yaptıklarını ifade ederek, "Taraftarlarımız takımlara destek olmaya çalışıyor ancak biz daha fazla taraftarı tribüne çekmenin planlarını yapıyoruz. Bunun için de fındık kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Sezon sonuna kadar taraftarlarımız nakit paranın yanı sıra fındık getirmeleri durumunda da bilet satın alabilecekler." dedi.

HEM TAKIM RUHUNA, HEM FINDIĞA DİKKAT ÇEKİLMESİ AMAÇLANIYOR

"Yeşil altın" olarak bilinen fındığın Orduluların en önemli geçim kaynağı olduğunu vurgulayan Yaşar Pamuk, Ordu için hem Orduspor'un, hem de fındığın önemine dikkat çekmek üzere, iç sahada oynanacak maçlarda bir kilogram fındık karşılığında maç bileti satıldığını belirtti.

Pamuk, şu anda serbest piyasada satışa sunulan kabuklu fındığın kilogramının 10 lira seviyelerinden alıcı bulduğunu, Orduspor'un iç saha maç biletlerinin de 10 liradan satıldığını aktararak; "Dolayısıyla paranın yanı sıra 1 kilogram fındık getiren taraftarlarımız da maç bileti alarak takımlarını izleyebilecek. Bu uygulamamızı yarın sahamızda oynayacağımız Sultanbeyli Belediyespor maçında başlatıyoruz. Şu anda bazı taraftarlarımız fındık getirip biletini almaya başladı." diye konuştu.

5 KİLO FINDIĞA KOMBİNE

Pamuk, uygulamanın sezon sonuna kadar süreceğini, ayrıca benzer uygulamanın kombine bilette de geçerli olacağını belirterek, "Bunun için de 5 kilogram fındık getiren taraftarlarımız 50 liralık kombine bilet sahibi olabilecek." dedi.

AA