YouTube'u Çevrimdışı Seyretmek Mümkün Olacak!

YouTube için uzun yıllardan beri en büyük beklenti çevrimdışı olunduğunda videoların izlenmesi olurken bu konuda yeni bir gelişme yaşandı.

Google tarafından yapılan son çalışmalar ile birlikte wifi bağlantısı düşük olan bölgelerde farklı bir uygulama kullanılacak. YouTube GO olarak adlandırılan yeni uygulama sayesinde bağlantının yavaş olması bir sorun teşkil etmeyecek ve kullanıcılar daha kolay bir şekilde video izleyebilecek. Yeni uygulama için yapılan tanıtımlarda sistemin nasıl çalıştığı ve kullanım bilgileri hakkında detaylar paylaşılırken şu anda uygulamanın tüm kullanıcılar için sunulmadığı belirtildi. Bu bakımdan sadece belirli bölgelerde kullanıma açılan uygulama için o bölgede bulunan kişiler YouTube GO uygulamasından yararlanabilecek.

Nasıl Kullanılacak?

İnternet bağlantısının yavaş, kalitesiz olduğu bölgelerdeki kullanıcılar tarafından tercih edilmesi gereken bu uygulama, kişilerin daha kolay bir şekilde YouTube kullanmasını sağlayacak. Uygulamadaki temel prensip ise video ile indirilmesi ve daha sonrasında telefon üzerinden izlenebilir olması.

Kullanıcılar üstelik gelişmiş bir indirme yöneticisine de sahip olacak. Öyle ki herhangi bir videoyu indirmek ve daha sonrasında çevrimdışı izlemek istiyorsanız indirme sırasında telefonda ne kadar bir hafızanın yer aldığı, videonun hangi kalitelerde indirilmek istendiği ve hangi kalitede ne kadarlık bir alanın gerekeceği YouTube Go uygulaması tarafından detaylı olarak paylaşılıyor. Bu açıdan kişiler yapacakları indirme işlemleri öncesinde de tüm aşamalar hakkında bilgi alarak bu konuda sorun yaşamaktan da kurtulabilir.