Yerli Otomobil Zirvesi Eylül Ayında

Ankara Ticaret Odası (ATO)’dan elde edilen bilgilere göre yerli otomobil zirvesi Eylül ayında yapılacak.

Uzun zamandan beri yerli otomobil ile ilgili önemli gelişmeler yaşanırken, Ankara Ticaret Odası (ATO)’dan oldukça önemli bir hamle geldi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda

Yerli Otomobil Zirvesi için ATO ev sahipliği yapacak. Geniş bir katılım ile yapılması beklenen zirvede, yerli otomobilin 2018 ve 2019 yılına yönelik planları yapılacak ve iyi bir yol haritası çıkarılacak. Özellikle 2019 yıllarında yollarda olması beklenen yerli otomobil için zirve, büyük bir önem taşıyor. Yerli otomobil çalışmalarının kısa süre içerisinde bitirilmesi beklendiği gibi bu konuda nasıl bir yolun izleneceği ve seri üretimlere ne zaman geçileceği de merak ediliyor. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerden itibaren gerçekleştirilecek çalışmalar için zirve büyük bir önem taşıyor.

Zirvede Neler Konuşulacak?

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından yapılan açıklamalarda özellikle zirveye dair detaylar paylaşılmadı. Fakat yapılacak etkinlik için önümüzdeki aylardan itibaren hazırlıklara başlanması bekleniyor. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde gündeme gelecek yeni haberler ile birlikte yerli otomobil ve Ankara Ticaret Odası (ATO) zirvesi hakkında daha fazla detay gündeme gelecek.