Yerli Otomobil İçin Aranan Kan Bulundu

Bakan Faruk Özlü tarafından yapılan yeni açıklamalarda, otomobil çalışmalarıyla ilgili detaylara yer verildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil için çalışmaların devam ettiğini söyledi. İkinci tur görüşmelerin başlayacağın söyleyen Özlü, anlaşma sağlandıktan sonra anlaşma sağlanan firmanın Türkiye’ye açıklanacağını duyurdu.

“15 Yılda Kapsamlı Çalıştık”

Türkiye’nin son 15 yıllık süreç içerisinde iyi bir gelişme kaydettiğini dile getiren Faruk Özlü, enerji, savunma sanayi, sağlık ve eğitim gibi farklı alanların iyi bir ivme yakaladığını da duyurdu. Özlü üstelik bu gelişmenin yerli otomobil ile ilgili önemli olduğunu duyurdu. Yerli otomobil için uzun zamandan beri sistemli bir şekilde çalışıldığını söyleyen Faruk Özlü, Türkiye’deki otomotiv sektörünün etkinliğinin de yerli üretim ile birlikte artacağını savundu. Türkiye’de rakiplere göre daha dayanıklı ve kaliteli ürünlerin üretildiğini söyleyen Faruk Özlü, bu durumun kısa süre içerisinde fark edileceğini ve yerli otomobil ile birlikte Türkiye’nin daha fazla ihraç eden ülke durumuna geleceğini söyledi.

“Yerli Otomobile Talip Çok”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrıya olumlu dönüşler olduğunu söyleyen Faruk Özlü, bu konuda artık Türkiye’nin net bir şekilde güçlü olduğunun söylenebileceğini ifade etti. Yerli otomobil projesinde destek vermek isteyen firmalarla başlatılan görüşmelerin önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenirken, bu konuda nasıl bir sonuca ulaşılacağı da merak ediliyor. Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında en çok merak edilen durum, yerli otomobilde hangi markanın görev alacağı oldu.