Yerli Otomobil 2019’da Yollarda

Yerli otomobil ile ilgili yapılan son açıklamalara göre otomobilin 2019 yılında yollarda olabilir.

Yerli otomobil çalışmaları son hızıyla devam ederken özellikle çalışmalarının son aşamaya geldiği ifade edildi. Bundan sonraki süreç içerisinde araçlar ile ilgili son hazırlıkların yapılarak araçların seri üretimine başlanacağı ifade edilirken, hedef 2019 yılında aracın satışa sunulması.

2019 İle Yerli Dönem Başlayacak

Özellikle aracın Türkiye pazarında satışa sunulduktan sonra vatandaşlar tarafından ne kadar ilgi göreceği ve aracın piyasadaki kullanım oranları da yakından takip ediliyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda özellikle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından önemli noktalara değinildi.

Türkiye'nin altyapı noktasında çok iyi bir durumda olduğu ve bu bakımdan yerli otomobil projesi ile birlikte bu altyapının daha iyi bir şekilde değerlendirebileceği ifade edildi. Bakan Özlü, özellikle hedefin 2019 yılında araçların yollarda olması olduğunu söylerken, bu hedef doğrultusunda çalışmaların hızlandırıldığını ifade etti.

Uzay Çalışmaları Hızlanacak

Antartika’ya yollanan 9 kişilik bir ekip sayesinde 30. danışman ülke için Türkiye'nin kayıt edilmesini istediklerini söyleyen Faruk Özlü, gönderilen ekibin bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü ve kısa süre içerisinde sonuç alınmasını beklediğini belirtti.

Türkiye'de uzay üssü kurulması adına özellikle son dönemlerde çok önemli çalışmalar yapıldığına da değinen Faruk Özlü, otomobil çalışmalarının ardından uzay çalışmalarına daha fazla önem verileceğini ve uzay üssünün kurulabilmesi adına gerekli olan tüm çalışmaların yapılacağını ifade etti Özellikle kanunun meclisten geçmesinin çok kısa süre içerisinde geçeceğini söyleyerek bu konuda önemli bir müjde veren Bakan, Türkiye'nin uzay imkânlarından önümüzdeki dönemlerde daha fazla yararlanacağını söyledi.