Xiaomi İşlemci Üretimine Başlayacak

Telefon pazarının yeni oyuncularından birisi olan Xiaomi, yaptığı yeni açıklamada işlemci üretimine başlayacağını duyurdu.

Son dönemlerde maliyetlerin daha da düşmesi adına farklı üretimlere başlarken, Xiaomi tarafından yapılan son açıklamalarda özellikle işlemci üretimi noktasında hamle yapılacağı belirtildi. İşlemcilerini kendi bünyesinde üretmek isteyen Xiaomi, bu konuda sorunsuz bir şekilde üretime geçmesi halinde işleri kendi adına kolaylaştıracak. Pek çok marka tarafından işlemci üretimi yapılırken, Xiaomi de bu markalar arasında yer alacak. Xiaomi'nin bu alanda faaliyet göstermesi halinde ise Qualcomm, Samsung, Huawei ve MediaTek gibi işlemci firmalarına rakip olması da söz konusu olacak.

Maliyetler Düşürülebilir!

Xiaomi telefonlarını uygun etiket fiyatları ile sattığı gibi işlemcinin de firma bünyesinde üretilmesi fiyatların daha da düşmesini sağlayabilir. Zira önceki dönemlerde yapılan anlaşmalar ile birlikte işlemci desteğini farklı markalardan alan Xiaomi, bu nedenle daha faza ödeme yapmak durumunda kalıyordu.

Xiaomi tarafından yapılan üretimler Pinecone adı ile piyasaya sunulacak. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerden itibaren artık Xiaomi Pinecone işlemciler de piyasada konuşulmaya başlayacak.

Fiyat, performans ve tasarım anlamında Xiaomi telefon pazarının en önemli firmalarından birisi olurken, işlemcilerin de üretilmesi bu noktada büyük bir beklenti yaratmış durumda. Öyle ki Xiaomi ile birlikte bu alanda yapılacak üretimler sonrasında en çok merak edilen fiyatlar. Fiyatların makul olması, Xiaomi'nin daha fazla paya sahip olmasını sağlayacağı gibi satışları da arttıracak.