Windows 10 Cloud Hacklendi!

Microsoft tarafından üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü Windows 10 Cloud işletim sistemi Hacklendi.

Microsoft, Windows 10 için geliştireceği yeni sistemin şimdiden hacklenmesi ile birlikte gündeme geldi. Yapılan açıklamalarda şu an için çalışmaları tam olarak tamamlanmamış işletim sistemi Windows 10 Cloud'un hacklendiği ifade edildi.

Windows 10 Cloud Nasıl Hacklendi?

Microsoft tarafından Windows 10 Cloud sistemine yönelik yapılan çalışmanın en önemli amacı Chrome içindi. Öyle ki Chrome OS rakibi olarak sunulacak olan Windows 10 Cloud güvenlik noktasında biraz sıkıntılı bir süreçten geçecek gibi görünüyor. Windows 10 Cloud hack olayları bugün gündeme geldiği gibi olaylar ile ilgili detaylı bilgi verilmedi.

Sadece mağaza uygulamalarının çalışacağı Windows 10 Cloud sisteminde yapılan müdahale ile birlikte sistemin 3. Parti uygulamalarına da açıldı. Longhorn isimli Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan yeni mesajlarda Windows 10 Cloud hacklenmesi konusunda net bilgiler ve ekran görüntüleri paylaşılırken bu durum kısa süre içerisinde dikkat çekti.

iTunes Kurdu!

Kullanıcı yaptığı bu müdahale ile birlikte ekran görüntülerinden de anlaşılacağı gibi iTunes programını Windows 10 Cloud sistemine kurdu.

Sistemde çok basit bir şekilde böylesine bir açığın bulunması, Windows 10 Cloud için ciddi bir handikap olarak görüldü.

Windows 10 Cloud için şu ana kadar net bir açıklama gelmediği gibi sistemin nasıl olacağı, kullanıcılara nasıl bir işletim sistemi deneyimi sunacağı önümüzdeki günlerde net bir şekilde görülebilecek. Bakalım Microsoft bu alanda ne kadar başarılı olacak.