Toyota Türkiye' Üretimi Durdurdu

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından yapılan yeni bir açıklamada üretime ara verildiği ifade edildi.

Türkiye’de üretimini sürdüren en önemli markalardan birisi olan Toyota, yaptığı açıklama ile üretime ara verdiğini duyurdu. 12 Ağustos’a kadar sürecek olan bu süreçte, Toyota üretim hattının onarılması ve revizyon yapılması için bu tarihe kadar yoğun olarak fabrikada çalışmalarını sürdürecek. Şu an için sadece fabrikada onarımlar yapılarak üretim için tüm hatlar hazır hale getirilecek. Özellikle ilk 6 aylık süreci çok yoğun bir şekilde geçiren ve rekor üretimlere çıkan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu üretim döneminin ardından 31 Temmuz itibari ile üretime ara vermek durumunda kaldı.

6 Ayda Rekor Geldi

2017 yılının ilk 6 aylık raporlarında üretim seviyesi rekor kırdı. Bu bakımdan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye rekor bir seviye ile başarılı bir sezonu geride bırakarak kısa bir mola verdi. 6 aylık süre için paylaşılan raporlara göre Toyota 145 bin 230 araç üretti. Bu araçların 127 bin 900 adeti ise ihracat ile yurt dışına çıkarıldı. Sakarya’daki mevcut fabrikada bu üretimleri sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye bu çalışmaları ile tüm dünyada dikkat çekmeyi başardı.

Bu dönemlerde gerekli çalışanların dışında personelin büyük bir kısmının da yıllık izin kullandığı ifade edildi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye için bu dönemin ardından 2017 tümü için hedeflerini daha da arttırmış durumda.